Samtec Inc. ZW-20-20-T-D-875-125
Part No.:
ZW-20-20-T-D-875-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Shipping
ZW-20-20-T-D-875-125 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.875" (22.225mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)