Samtec Inc. ZW-20-20-T-D-860-190
Part No.:
ZW-20-20-T-D-860-190
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Shipping
ZW-20-20-T-D-860-190 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height:
0.860" (21.844mm)
Length - Tail:
0.190" (4.826mm)