Samtec Inc. ZW-20-20-S-S-800-090
Part No.:
ZW-20-20-S-S-800-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-20-S-S-800-090 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)