Samtec Inc. ZW-20-20-S-S-728-126
Part No.:
ZW-20-20-S-S-728-126
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-20-S-S-728-126 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.276" (7.010mm)
Length - Stack Height:
0.728" (18.491mm)
Length - Tail:
0.126" (3.200mm)