Samtec Inc. ZW-20-20-S-S-650-110
Part No.:
ZW-20-20-S-S-650-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-20-S-S-650-110 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)