Samtec Inc. ZW-20-20-S-S-510-420
Part No.:
ZW-20-20-S-S-510-420
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-20-S-S-510-420 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.510" (12.954mm)
Length - Tail:
0.420" (10.668mm)