Samtec Inc. ZW-20-20-L-S-720-130
Part No.:
ZW-20-20-L-S-720-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-20-L-S-720-130 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height:
0.720" (18.288mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)