Samtec Inc. ZW-20-20-L-S-650-100
Part No.:
ZW-20-20-L-S-650-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-20-L-S-650-100 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)