Samtec Inc. ZW-20-20-L-S-480-120
Part No.:
ZW-20-20-L-S-480-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-20-L-S-480-120 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.530" (13.462mm)
Length - Stack Height:
0.480" (12.192mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)