Samtec Inc. ZW-20-20-L-S-460-240
Part No.:
ZW-20-20-L-S-460-240
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-20-L-S-460-240 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height:
0.460" (11.684mm)
Length - Tail:
0.240" (6.096mm)