Samtec Inc. ZW-20-20-G-S-700-220
Part No.:
ZW-20-20-G-S-700-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-20-G-S-700-220 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height:
0.700" (17.780mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)