Samtec Inc. ZW-20-20-G-S-334-463
Part No.:
ZW-20-20-G-S-334-463
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-20-G-S-334-463 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.333" (8.458mm)
Length - Stack Height:
0.334" (8.484mm)
Length - Tail:
0.463" (11.760mm)