Samtec Inc. ZW-20-19-G-S-910-250
Part No.:
ZW-20-19-G-S-910-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-19-G-S-910-250 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.910" (23.114mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)