Samtec Inc. ZW-20-19-G-S-600-330
Part No.:
ZW-20-19-G-S-600-330
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-19-G-S-600-330 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)