Samtec Inc. ZW-20-15-T-D-335-100
Part No.:
ZW-20-15-T-D-335-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Shipping
ZW-20-15-T-D-335-100 Information
Number of Positions:
40
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.950mm)
Length - Stack Height:
0.335" (8.509mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)