Samtec Inc. ZW-20-14-S-S-1120-080
Part No.:
ZW-20-14-S-S-1120-080
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-14-S-S-1120-080 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
1.120" (28.448mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)