Samtec Inc. ZW-20-14-S-S-1000-320
Part No.:
ZW-20-14-S-S-1000-320
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-14-S-S-1000-320 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.320" (8.128mm)