Samtec Inc. ZW-20-13-T-D-820-330
Part No.:
ZW-20-13-T-D-820-330
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Shipping
ZW-20-13-T-D-820-330 Information
Number of Positions:
40
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height:
0.820" (20.828mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)