Samtec Inc. ZW-20-13-T-D-1000-130
Part No.:
ZW-20-13-T-D-1000-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Shipping
ZW-20-13-T-D-1000-130 Information
Number of Positions:
40
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)