Samtec Inc. ZW-20-13-G-S-334-463
Part No.:
ZW-20-13-G-S-334-463
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-13-G-S-334-463 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.433" (11.000mm)
Length - Stack Height:
0.334" (8.484mm)
Length - Tail:
0.463" (11.760mm)