Samtec Inc. ZW-20-12-G-S-810-110
Part No.:
ZW-20-12-G-S-810-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-12-G-S-810-110 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.810" (20.574mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)