Samtec Inc. ZW-20-12-G-S-220-400
Part No.:
ZW-20-12-G-S-220-400
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-12-G-S-220-400 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height:
0.220" (5.588mm)
Length - Tail:
0.400" (10.160mm)