Samtec Inc. ZW-20-11-G-S-642-118
Part No.:
ZW-20-11-G-S-642-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-11-G-S-642-118 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.642" (16.307mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)