Samtec Inc. ZW-20-10-T-D-400-215
Part No.:
ZW-20-10-T-D-400-215
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Shipping
ZW-20-10-T-D-400-215 Information
Number of Positions:
40
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.215" (5.461mm)