Samtec Inc. ZW-20-10-S-S-515-150
Part No.:
ZW-20-10-S-S-515-150
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-10-S-S-515-150 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.515" (13.081mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)