Samtec Inc. ZW-20-09-T-D-430-200
Part No.:
ZW-20-09-T-D-430-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Shipping
ZW-20-09-T-D-430-200 Information
Number of Positions:
40
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.430" (10.922mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)