Samtec Inc. ZW-20-09-S-S-395-230
Part No.:
ZW-20-09-S-S-395-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-09-S-S-395-230 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height:
0.395" (10.033mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)