Samtec Inc. ZW-20-09-G-S-210-260
Part No.:
ZW-20-09-G-S-210-260
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-20-09-G-S-210-260 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height:
0.210" (5.334mm)
Length - Tail:
0.260" (6.604mm)