Samtec Inc. ZW-19-13-G-S-866-265
Part No.:
ZW-19-13-G-S-866-265
Description:
CONN BRD STACK .100" 19POS
Shipping
ZW-19-13-G-S-866-265 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.099" (2.515mm)
Length - Stack Height:
0.866" (21.996mm)
Length - Tail:
0.265" (6.731mm)