Samtec Inc. ZW-19-12-S-S-625-130-LL
Part No.:
ZW-19-12-S-S-625-130-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 19POS
Shipping
ZW-19-12-S-S-625-130-LL Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height:
0.625" (15.875mm)
Length - Tail:
0.130" (3.300mm)