Samtec Inc. ZW-19-10-T-D-480-123
Part No.:
ZW-19-10-T-D-480-123
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 38POS
Shipping
ZW-19-10-T-D-480-123 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
38
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.227" (5.766mm)
Length - Stack Height:
0.480" (12.192mm)
Length - Tail:
0.123" (3.124mm)