Samtec Inc. ZW-18-14-T-D-1000-310
Part No.:
ZW-18-14-T-D-1000-310
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-18-14-T-D-1000-310 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.310" (7.874mm)