Samtec Inc. ZW-18-13-S-S-270-480
Part No.:
ZW-18-13-S-S-270-480
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-18-13-S-S-270-480 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.480" (12.192mm)
Length - Stack Height:
0.270" (6.858mm)
Length - Tail:
0.480" (12.192mm)