Samtec Inc. ZW-18-13-G-S-925-200
Part No.:
ZW-18-13-G-S-925-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-18-13-G-S-925-200 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height:
0.925" (23.495mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)