Samtec Inc. ZW-18-13-G-S-510-235
Part No.:
ZW-18-13-G-S-510-235
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-18-13-G-S-510-235 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.485" (12.319mm)
Length - Stack Height:
0.510" (12.954mm)
Length - Tail:
0.235" (5.969mm)