Samtec Inc. ZW-18-13-G-S-433-236
Part No.:
ZW-18-13-G-S-433-236
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-18-13-G-S-433-236 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.561" (14.250mm)
Length - Stack Height:
0.433" (11.000mm)
Length - Tail:
0.236" (5.994mm)