Samtec Inc. ZW-18-12-T-D-520-130
Part No.:
ZW-18-12-T-D-520-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-18-12-T-D-520-130 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height:
0.520" (13.208mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)