Samtec Inc. ZW-18-11-T-D-505-275
Part No.:
ZW-18-11-T-D-505-275
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-18-11-T-D-505-275 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.505" (12.827mm)
Length - Tail:
0.275" (6.985mm)