Samtec Inc. ZW-18-11-G-S-370-280
Part No.:
ZW-18-11-G-S-370-280
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-18-11-G-S-370-280 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.280" (7.112mm)