Samtec Inc. ZW-18-10-T-D-350-250
Part No.:
ZW-18-10-T-D-350-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-18-10-T-D-350-250 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)