Samtec Inc. ZW-18-10-L-D-335-090
Part No.:
ZW-18-10-L-D-335-090
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Shipping
ZW-18-10-L-D-335-090 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, ZW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
36
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.405" (10.287mm)
Length - Stack Height:
0.335" (8.509mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)