Samtec Inc. ZW-18-09-S-S-410-225
Part No.:
ZW-18-09-S-S-410-225
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-18-09-S-S-410-225 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height:
0.410" (10.414mm)
Length - Tail:
0.225" (5.715mm)