Samtec Inc. ZW-18-09-S-S-410-125
Part No.:
ZW-18-09-S-S-410-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-18-09-S-S-410-125 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.950mm)
Length - Stack Height:
0.410" (10.414mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)