Samtec Inc. ZW-17-20-T-D-790-125
Part No.:
ZW-17-20-T-D-790-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Shipping
ZW-17-20-T-D-790-125 Information
Number of Positions:
34
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.790" (20.066mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)