Samtec Inc. ZW-17-14-T-D-875-275
Part No.:
ZW-17-14-T-D-875-275
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Shipping
ZW-17-14-T-D-875-275 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height:
0.875" (22.225mm)
Length - Tail:
0.275" (6.985mm)