Samtec Inc. ZW-17-14-T-D-855-380
Part No.:
ZW-17-14-T-D-855-380
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Shipping
ZW-17-14-T-D-855-380 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.195" (4.950mm)
Length - Stack Height:
0.855" (21.717mm)
Length - Tail:
0.380" (9.652mm)