Samtec Inc. ZW-17-14-T-D-695-290
Part No.:
ZW-17-14-T-D-695-290
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Shipping
ZW-17-14-T-D-695-290 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.445" (11.303mm)
Length - Stack Height:
0.695" (17.653mm)
Length - Tail:
0.290" (7.366mm)