Samtec Inc. ZW-17-13-T-D-800-250
Part No.:
ZW-17-13-T-D-800-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Shipping
ZW-17-13-T-D-800-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)