Samtec Inc. ZW-17-13-T-D-790-125
Part No.:
ZW-17-13-T-D-790-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Shipping
ZW-17-13-T-D-790-125 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height:
0.790" (20.066mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)