Samtec Inc. ZW-17-12-T-D-755-165
Part No.:
ZW-17-12-T-D-755-165
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Shipping
ZW-17-12-T-D-755-165 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.755" (19.177mm)
Length - Tail:
0.165" (4.191mm)